Право споживачів – фізичних осіб  на оформлення розстрочки на оплату послуг з централізованого опалення.

Шановні споживачі!

 З метою зменшення фінансового навантаження на споживачів послуг з централізованого опалення, які не отримують відповідної субсидії,  Урядом України прийнято рішення про можливість оплати за спожиті ними послуги із знижкою   50 – відсотків протягом опалювального періоду та залишку платежів у розстрочку до початку наступного опалювального сезону.

Для отримання такої знижки споживач повинен  лише подати до ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» відповідну заяву.

Зміни до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» (надалі – Правила, затверджені Постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630) щодо права споживачів на оформлення розстрочки  внесені Постановою КМУ від 19.10.2016 р.  № 744 «Про зменшення фінансового навантаження на споживачів щодо оплати послуги з централізованого опалення шляхом створення умов для отримання розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення». Постанова набула чинності з 01.11.2016 р.

Згідно п. 10 Правил, «У разі звернення споживача до виконавця послуг з централізованого опалення  із заявою про надання розстрочки (додаток 4), такий виконавець починаючи з місяця подання заяви щомісяця протягом опалювального сезону нараховує 50 відсотків плати за послугу з централізованого опалення.

Сума неоплачених протягом опалювального періоду 50- відсотків плати за послугу з централізованого опалення нараховується споживачу протягом між опалювального періоду рівними частинами з травня по вересень включно.

Розрахунок та розподіл рівними частинами протягом кожного місяця між опалювального періоду суми неоплачених протягом опалювального періоду 50 відсотків плати за послугу з централізованого опалення здійснюється виконавцем такої послуги».

Згідно п. 20 Правил, «У разі звернення споживача, який не має субсидії на оплату послуги з централізованого опалення із заявою про надання розстрочки виконавець такої послуги у платіжному документі передбачає графи для зазначення 50 відсотків плати за послугу з централізованого опалення протягом опалювального періоду та графи для зазначення розрахованої і розподіленої рівними частинами протягом кожного місяця між опалювального періоду суми неоплачених 50 відсотків плати за таку послугу».

В м.Миколаєві  платіжним документом є рахунки – повідомлення МІРЦ, які щомісячно доставляються споживачам  послуг з централізованого опалення  – фізичним особам.

Відповідно до вимог Постанови КМУ від 19.10.2016 р. № 744, ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» зобов’язується забезпечувати своєчасне та безперешкодне прийняття заяв про надання розстрочки.

Зразок заяви про надання розстрочки на оплату послуг з централізованого опалення (згідно із додатком 4 до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення) додається.

З повагою, адміністрація ПАТ «Миколаївська ТЕЦ»,

Тел. для довідок 67 09 20; 67 09 22.

 

 

«ЗРАЗОК»

 

 

Генеральному директору

ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ»

Кішку Ю.А.

 

ЗАЯВА

 Я,_______________________________________________________________________________________________________________,

(прізвище, імя та по батькові)

що проживаю за адресою___________________________________________________________________________________________

(адреса)

є власником (наймачем, орендарем) житлового приміщення (будинку садибного типу, квартири) і отримувачем послуги з централізованого опалення згідно з договором від _____________  _________р. № ________________, прошу надати розстрочку на оплату послуги з централізованого опалення на опалювальний період 20_____/______року починаючи з ________________20____року.

    Гарантую у визначений строк здійснювати оплату 50 відсотків нарахованої плати за послугу з централізованого опалення протягом опалювального періоду та розрахованої і розподіленої рівними частинами протягом кожного між опалювального періоду суми неоплачених 50 відсотків нарахованої плати за таку послугу.

    Підтверджую відсутність субсидії на оплату послуги з централізованого опалення на опалювальний період 20___/_____року.

 

_____   ____________20_____р.                                              ______________________

                                                                                                                   (підпис)