«ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ» для потребителей НТЭЦ

Открыта круглосуточная горячая телефонная линия

                 47 - 70 - 66

   

 
К сведению потребителей централизованого отопления и централизованного снабжения горячей водой

     З метою посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 р. № 83, якою передбачено запровадження нового виду допомоги на оплату комунальних послуг - компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги (далі - компенсація).

Компенсація призначається органами соціального захисту населення. Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщені, звертається із заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації і надає довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, а також довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги), та пред’являє паспорт.

Право на отримання компенсації матимуть сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. До складу сім’ї включаються особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку). У разі коли будь–хто з працездатних членів сім’ї надаєінформацію про відсутність доходів за будь–який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Додатково інформуємо про встановлені розміри прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014 р.):

·      для дітей віком до 6 років – 1032 грн.;

·      для дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн.;

·      для працездатних осіб - 1218 грн.; для осіб, які втратили працездатність – 949 грн.

 Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за вказані послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги. При цьому застосовується норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» з 01.10.2014 р. встановлена нова соціальна норма житла для надання субсидій та компенсацій:

·      для централізованого опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії в розмірі 13,65 кв.м опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв.м на домогосподарство;

·      для користування послугами з централізованого постачання гарячої води – 1,6 куб. метра на одну особу на місяць.